Vadászati Információs Portál
Vadászati Információs Portál
TÁMOGATÓINK

NATURHUN

 

 

 
>
 
Ma ilyen a hold


Hold fázis
 

 
Vadászkultúra

Itt elérhető az oldal kulturális melléklete:

 
Felhasználóknak
 
Vélemények
 
Információk
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Statisztika

Google PageRank

STATISZTIKÁK

 
C.I.C.
 
 
 
 
 
Saját e-mail
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
SAJTÓFIGYELŐ
SAJTÓFIGYELŐ : A vadászíjászatot is felkarolta a MISZ

A vadászíjászatot is felkarolta a MISZ

XL SPORT  2009.11.05. 15:32

Május közepén egy új szakmai bizottság kezdte el működését a MISZ.-en belül. A Vadászíjász Szakmai Bizottság létjogosultságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy ma Magyarországon több ezer íjász érdeklődik a vadászíjászat iránt. Az íjas vadászat sportszakmai fejlődéséért dolgozó szakbizottság elnökével Dr. Zoltán Leventével beszélgettünk.

Bemutatná néhány mondatban a szakbizottság tagjait?

A bizottságban hárman dolgozunk, mondhatni heti rendszerességgel. Mindhárman aktív vadászíjászok vagyunk, így nem csak asztal mellől ismerjük azt a területet, amelyet képviselni, fejleszteni és támogatni kívánunk. Nagy Gábort – azt hiszem – sokaknak nem kell bemutatni, az ő 3D-s szakmai tapasztalata mindenképpen garancia a bizottság sikeres működéséhez. Szabó Zsoltot, mint vadász szakújságírót ismerheti a kedves olvasó. Az ő képességeit a kommunikáció és a marketing terén kamatoztatja a bizottság. Jómagam évtizedes vezetői tapasztalattal a hátam mögött bátran mondhatom, hogy a stratégiai tervezés és irányítás valamint csapatépítés terén vannak ismereteim. Természetesen rajtunk kívül sok vadász és vadászíjász barátunk vesz még részt a munkánkban, s a jövőben is minden olyan segítséget szívesen fogadunk, amelyek a céljaink eléréséhez hozzásegítenek.

Melyek ezek a célok?

Talán a legfontosabb, hogy emelni kívánjuk a vadászíjászat társadalmi elfogadottságát. Szeretnénk elérni, hogy minél szélesebb körhöz eljussanak olyan alapinformációk a vadászíjászatról, amelyek valós és pozitív képet mutatnak e tevékenységről.

Miért tartják fontosnak azt, hogy – sarkítva a helyzetet – a trafikos néni is ismerje a vadászíjászat mikéntjét?

Nem az a célunk, hogy a magyar társadalom minden tagját vadászíjásszá képezzük ki. Az alapinformációkon van a hangsúly. Már bőven elértük a célunkat, ha a társadalomban kialakul egy pozitív kép a vadászíjászokról, azokról az emberekről, akik az etikus vadászat elkötelezett hívei, akiket a természetszeretet vezérel.

A puskás vadászok tisztában vannak a vadászíjászat alapdolgaival?

E téren még nagyon az út elején tartunk. Mindenképpen fontos feladatunk lesz a jövőben, hogy a vadászszakmai szervezeteken keresztül, vagy akár közvetlen módon minél több vadász, vadásztató megismerje a vadászíjászat lehetőségeit, korlátait. A vadászkamarákkal egyébként egy másik fontos feladatunkkal kapcsolatban már felvettük a kapcsolatot, ez pedig a vadászíjászat oktatásának és vizsgarendszerének átgondolása, változtatása.

Mit tervez a szakbizottság ezen a téren?

Szükséges, és a vadászíjászok táborának növelése érdekében elengedhetetlen, hogy a Vadászíjász Kiegészítő Vizsgát ne csak a Fővárosi és Pest Megyei Kamaránál, hanem bármely megyei testületnél le lehessen tenni. Sőt, ezen túlmenően szeretnénk elérni, hogy a vadászíjászat elméleti vizsgarésze az Állami Vadászvizsga elméleti részébe beépüljön. Ezáltal az Állami Vadászvizsgán a vizsgázó – ha ezt külön kérte és jelezte – letehetné a vadászíjász kiegészítő vizsga elméleti részét egy azon helyen és testület előtt.

Ha ismereteim nem csalnak, a vadászíjász vizsgának gyakorlati része is van. Ezzel mi a tervük?

A gyakorlati vizsgáztatás metódusát is úgy szeretnénk megváltoztatni, hogy az minél több ember számára kényelmesen elérhető legyen. A szakbizottságnak elemi érdeke, hogy bővüljön a vizsgaalkalmak és a vizsgahelyszínek száma, ezáltal növekedjen a vadászíjászok tábora.

A kérdésre konkrétan válaszolva azt szeretnénk megvalósítani, hogy a gyakorlati vizsgát minden olyan lőtéren, íjászklubnál le lehessen tenni, ahol az adott helyszín megfelelő szakmai akkreditációval rendelkezik. Természetesen magán a vizsgán az adott megyei Vadászkamarák és a MISZ által delegált tagokból álló vizsga-bizottság venne részt.

Jelenleg milyen feladaton dolgozik a szakbizottság?

Az ópusztaszeri Íjászat Napján mutatkoztunk be először a nagyközönségnek. Az erre való felkészülés rengeteg munkával járt. A helyszínen kérdőíveket töltettünk ki a látogatókkal, és szakmai előadásokon, kerekasztal beszélgetéseken válaszoltunk a vadászíjászattal kapcsolatban felmerülő kérdésekre.

Jelenleg a beérkezett kérdőívek értékelése folyik, valamint elkezdtünk kidolgozni egy vadászíjász versenyszabály rendszert, amely alapján a megrendezett versenyek kifejezetten vadászíjász körülményeket megközelítő, vadászíjász gondolkodást kívánó megmérettetések lesznek.

Forrás: XL SPORT

Szólj hozzá te is!
Név:
E-mail cím:
Amennyiben megadod az email-címedet, az elérhető lesz az oldalon a hozzászólásodnál.
Hozzászólás:
Azért, hogy ellenőrízhessük a hozzászólások valódiságát, kérjük írd be az alábbi képen látható szót. Ha nem tudod elolvasni, a frissítés ikonra kattintva kérhetsz másik képet.
Írd be a fenti szót: új CAPTCHA kérése
 
 
Még nincs hozzászólás.
 
Ajánlatunk

Jágerblogger

 Az aranysakál

Beszélgetések a vadászetikáról.

 

Diana Vadász-felnőttképző Alapítványi Szakképző Iskola és Kollégium

 

 
MENÜ
 
Fő partnereink
 
Rovataink








 
Véleményünk
Lezárt szavazások
 
Árnyoldalak

Belépés

 
Szavazás

 Eddigi szavazások
eredménye

 
Társalgás


 

Feliratkozás
Hírlevélre

 
Partnereink


Vadászati linkgyűjtemény

 

Agricola Zalakaros információs lapja

Vadászó Földtulajdonosok Zalai Egyesülete

Hídvégi Béla honlapja

ForestPress erdészeti hírügynökség