Vadászati Információs Portál
Vadászati Információs Portál
TÁMOGATÓINK

NATURHUN

 

 

 
>
 
Ma ilyen a hold


Hold fázis
 

 
Vadászkultúra

Itt elérhető az oldal kulturális melléklete:

 
Felhasználóknak
 
Vélemények
 
Információk
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Statisztika

Google PageRank

STATISZTIKÁK

 
C.I.C.
 
 
 
 
 
Saját e-mail
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
SAJTÓFIGYELŐ
SAJTÓFIGYELŐ : Újra élnek farkasok Németországban

Újra élnek farkasok Németországban

MNO  2010.02.03. 09:58

 

Mintha a berlini fal leomlása a természetben is a határok fellazulását eredményezte volna, 1990 óta ugyanis fokozatosan visszatelepülnek Németország keleti tartományaiba a farkasok, holott száz évvel ezelőtt már a kipusztulás veszélye fenyegette a fajt. Legtöbbjük Lengyelországból érkezett az Odera–Neisse határon keresztül, és élvezi a Német Természetvédő Szövetség támogatását. 2000-ben nagy öröm érte e ragadozók barátait, akik szövetségben tömörülve védik őket: a Szászországhoz tartozó Lusitzt vidékén első alkalommal gondoskodott az ott élő pár utánpótlásról. Azóta – a legutóbbi vizsgálatok szerint – legalább ötvenre becsülhető a Szászország-Anhaltban és Brandenburg déli részében élő farkasok száma. A nyomok alapján jelenleg hét falkáról tudnak a Szövetségi Természetvédelmi Hivatal munkatársai.
Bár e ragadozók általában megfelelő távolságot tartanak az embertől, még az igen sűrűn lakott Németország is képes megfelelő életteret biztosítani számukra. A Freiburgi Egyetem tudósai szerint a német középhegységekben akár 441 falka is fenn tudná tartani magát. Egy-egy falkának 200 négyzetkilométer nagyságú területre van szüksége. A védelem alatt álló farkasok visszatelepülését azonban akadályozza két tényező. Elsődlegesen az a tévhit, hogy veszélyt jelentenek az emberekre, holott a farkasok kitérnek az emberek elől. Szenzációnak számít, ha valaki képes a közelükbe kerülni és megfigyelni őket – hangoztatja Peter Blanché, a farkasok védelmére alakult és ezer tagot számláló szervezet vezetője.
Nagyobb súllyal esik latba a földművesek – főleg a juhtenyésztők – és a vadászok ellenérzése. Az ő soraikból kerültek ki azok, akik 1990 óta tizenkét farkas illegális kilövéséért felelősek, holott a tilalmi törvény megsértőire több ezer eurós büntetés szabható ki. A német természetvédőknek sikerült több fiatal állatot iránymérő adóval felszerelni. Az ezen keresztül kapott információk azt bizonyítják, hogy a ragadozók nem csak be-, hanem ki is vándorolnak. Egyikükről legutóbb Fehéroroszországból érkezett hír.

Forrás: MNO

Még nincs hozzászólás.
 
Ajánlatunk

Jágerblogger

 Az aranysakál

Beszélgetések a vadászetikáról.

 

Diana Vadász-felnőttképző Alapítványi Szakképző Iskola és Kollégium

 

 
MENÜ
 
Fő partnereink
 
Rovataink








 
Véleményünk
Lezárt szavazások
 
Árnyoldalak

Belépés

 
Szavazás

 Eddigi szavazások
eredménye

 
Társalgás


 

Feliratkozás
Hírlevélre

 
Partnereink


Vadászati linkgyűjtemény

 

Agricola Zalakaros információs lapja

Vadászó Földtulajdonosok Zalai Egyesülete

Hídvégi Béla honlapja

ForestPress erdészeti hírügynökség