2018. 03. 10. Szintézist a fácán tenyésztésben!
2018.02.19. 18:31
A fentebbi eljárásom legfontosabb lényege máig ismeretlen.
Annak ellenére, hogy jómagam, mint volt nagyterületes Vt. elnöke már 1986-ban - hat-ezer naposcsibét az irányításom szerint gondozva, majd "levadászva" - bebizonyítottam az alábbi állításaim helytállóságát, amelyet a filozófiai értelmezés is megerősít. (Kisalföld cikk 1987, január 21.)
A máig kizárólagosan alkalmazott "fácánnevelési" eljárás végterméke nem vadmadár, mivel folyamatos ember általi gondozás veszi körül. Az okozat pedig, hogy sokkal inkább lábra kap, mint szárnyra kél a fácánozások során. Ezért van az abbahagyás, a "nincs értelme" vélekedés.
Ugyanakkor a "vad" minősítéstől megfosztott, a "földönfutóvá nevelt" fácánokra - a meghaladást jelentő módszerem elterjedésének útját állva - tereprendezett részeken akár toronykakasított fácánozást is lehet vásárolni. A kihelyezett fácánok a magasabb terepszakaszokon, mögöttük a hajtók vonala, a puskások meg a lentebbi részeken, lővonalban. Az ilyen rendevény nem vadászat, de sokkal inkább fácánmészárlás! Hasonló ez, mint a hajdani élőgalamb-lövészet, amely aztán agyagkoron-lövészetté nemesedett.
A szintkülönbséges, vagy akár magas fasorokkal kiépített területrészen megrendezett "fácánozás" egy megtévesztő látszat, amely a fácán vadászat igazi valójával nem egyező!! Ez az álságos bevétel orientált eljárás háziasított fácán lődözést szolgáltat, tucatnyi nagypénzűnek pedig további vagyonosodást, a vadászokat vadászetika vonatkozásában tömegesen lezüllesztve.
A szintézist teremtő és abból következően vadfácánt eredményező módszerem további hozadéke: a fészekalj gondozása, a csibék vezetése, vagyis a génállomány sértetlen működésének fokozatos visszaállítódása megalapozottnak nevezhető. Egyetlen tenyészidőszak bizonyságot tesz!
A korábbi évtizedekben irányító erejű naivitás a fácán nevelhetőségét hangoztató korszak után érvényesítődjék a természetvédelmi érdek, és azt megerősítendő a vadfácán-tenyésztési bizonyságomat kövesse a már jogvédett (Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala) eljárásomat szétterjesztő oktatási tevékenység!
Tekintettel arra, hogy a vadfácán-tenyésztési eljárásom jogvédett szellemi tulajdonom, az alkalmazási jogosultságot a garantált leírás összegszerű kiegyenlítése biztosítja!
A bújtatott ellenérdekeltség miatt a szintézis alkalmazása az idei tenyésztési időkeretből is "kiszorításra került".
Kinek érdekében?!
A meghaladás egyetlen lehetősége a szintézis alapú vadfácán-tenyésztés!
A tenyésztett vadfácánról, illetve a találmány alkalmazásának lehetőségeiről dr. Simon János előadást tart Győrújbarát Község Művelődési házában, 2018. március 10-én, (szombat) 16:00 órai kezdettel
dr Simon János
06-96-456-334
06-30-948-7432.
|