Vadászati Információs Portál
Vadászati Információs Portál
TÁMOGATÓINK

NATURHUN

 

 

 
>
 
Ma ilyen a hold


Hold fázis
 

 
Vadászkultúra

Itt elérhető az oldal kulturális melléklete:

 
Felhasználóknak
 
Vélemények
 
Információk
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Statisztika

Google PageRank

STATISZTIKÁK

 
C.I.C.
 
 
 
 
 
Saját e-mail
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
SZAKMAI CIKKEK
SZAKMAI CIKKEK : Vadászati Kulturális Egyesület Ifjúsági Tagozat Működési Szabályzata

Vadászati Kulturális Egyesület Ifjúsági Tagozat Működési Szabályzata

  2006.01.12. 09:48


A Vadászati Kulturális Egyesület Ifjúsági Tagozata demokratikus felépítésű, önkéntes tagsági viszonyon alapuló, a VKE szervezeti keretein belül működő korosztályi rétegszervezet. Elsődleges célja és feladata a természetvédelem és a vadászat iránt érdeklődő, a vadászati hagyományokért és a vadászati kultúráért tenni vágyó ifjúság életkori sajátosságaiból adódó igényeinek kielégítése, érdekeinek érvényesítése, kulturális és szabadidős tevékenységek szervezése, ismeretterjesztés, oktatás-nevelés, szemléletformálás. Működését a VKE központi támogatásából, természetes és jogi személyek adományaiból és egyéb bevételekből biztosítja.

 

A VKE-IT hosszú távú feladatai:

Országos és nemzetközi természetvédelmi és vadászati programok, találkozók szervezése; egy fiatalokból álló környezeti szemléletű kulturális ifjúsági szervezet létrehozása; regionális és helyi kezdeményezések, rendezvények támogatása; erdei iskolák, tanösvények, ismeretterjesztő táborok indítása és lebonyolítása, szabadidõs és oktatási rendezvények megrendezése. Az oktatási intézményekben folytatott környezetvédelmi oktatótevékenység és nevelőmunka segítése (eszközökkel, kiadványokkal, módszertani ajánlásokkal, foglalkozások megtartásával, oktatófilmekkel, vetélkedők, klubok, táborok, tanulmányi kirándulások szervezésével, pályázati lehetőségek felkutatásával és pályázatok megírásával).

 

Alapvető célkitűzések:

-          tartalmas szórakozási lehetőségek biztosítása a fiatalok számára, természetvédelmi, vadászati, kulturális és sportrendezvények szervezésével;

-          a VKE programjának népszerűsítése, és vonzóvá tétele a fiatalok számára;

-          a környezet- és természetvédelem érdekeit figyelembe vevő és azt előtérbe helyező ifjúsági szervezetekkel való kapcsolatfelvétel és kapcsolattartás;

-          kapcsolatépítés hasonló érdeklődésű határon túli magyar, és más országokban élő fiatalokkal.

 

A célok megvalósítása érdekében:

Az egyesületi munkába bevonja és aktivizálja a vadászat, természetvédelem iránt érdeklődő fiatalokat. Elősegíti a tagok fizikai és szellemi fejlődését. Sokrétű klubéletet ösztönöz. Elősegíti a fiatalok tudományos és közéleti munkába való bekapcsolását, részt vállal a természetvédelem társadalmi feladataiból. A tagok fejlődést széles körű szakmai ismeretterjesztéssel segíti. Ennek keretében rendezvényeket (táborok, tanösvények, tanfolyamok, bemutatók, ismeretterjesztő programok, kulturális rendezvények, szakmai napok, kiállítások). Elősegíti a gyerekek önképzését, továbbképzését, ismereteinek bővítését, környezettudatos nevelését. Az egyesületi munka folyamatos fejlesztése érdekében együttműködik és kapcsolatot tart fenn a szakterületén működő, termelő, gazdálkodó, irányító szervezetekkel, oktatási intézményekkel, hazai és külföldi tudományos egyesületekkel.

 

Ki lehet az Ifjúsági Tagozat tagja?

A Vadászati Kulturális Egyesület Ifjúsági Tagozat (továbbiakban: VKE-IT) tagok jogait és kötelességeit a VKE módosított Alapszabálya tartalmazza. A VKE-IT tagja lehet minden általános iskolai tanuló, valamint olyan közép- vagy felsőfokú oktatási intézményben tanuló diák, aki önálló munkajövedelemmel nem rendelkezik, és legfeljebb 25 éves. A tagfelvételt írásban kell kérni. A tagok a VKE alapszabályát magukra nézve kötelezőnek ismerik el. 14 éven aluli kiskorú tagok esetében a tagfelvételi kérelmet a törvényes képviselőnek kell aláírnia, 14 éven felüli kiskorú önállóan nyilatkozhat belépési szándékáról, de törvényes képviselõjének hozzájárulását a jelentkezési laphoz csatolni kell. A belépés önkéntes. A tagsági viszony kilépéssel, törléssel, kizárással, illetve elhalálozással szűnhet meg. Az egyesület az ifjúsági tagokról köteles nyilvántartást vezetni. Az az ifjúsági tag, aki 25. életévét betöltötte a VKE rendes tagjává válik.

 

Tagsági díj:

A tagok évente tagsági díjat fizetnek, az éves tagsági díj mindenkori összegét a VKE közgyűlésén határozattal állapítják meg. (A tagdíj a 2006-os évre 2500 forint.)

 

A VKE Ifjúsági Tagozat tagjainak jogai:

A VKE-IT tagjai az Egyesület által nyújtott kedvezmények igénybevételére jogosultak. A VKE-IT tagok jogosultak az egyesület tevékenységében és rendezvényein részt venni. A VKE-IT tagja részt vehet az egyesület közgyűlésén. Küldöttei útján részt vehet a vezetőség tagjainak megválasztásában, a határozatok meghozatalában. Képviselettel járó IT küldött tisztségre 18. életévének betöltése után választható. A küldött véleményezési, javaslattételi és hozzászólási jogát a VKE erre hivatott fórumán gyakorolhatja. Az VKE-IT közgyűlésén minden megjelent tag választhat és választható. A tagok a VKE-IT közgyűlésén véleményt nyilváníthatnak, és javaslatot tehetnek az Ifjúsági Tagozatot érintő kérdésekben. A VKE vezetősége – az VKE-IT Elnökség javaslata alapján – a tagok kiemelkedő egyesületi szervezési és közösségi munkájának elismerésére okleveleket, díjakat, éremkitüntetéseket adományozhat.

 

A VKE Ifjúsági Tagozat tagjainak kötelezettségei:

A VKE alapszabályának betartása, az Egyesület vezető szervei által hozott határozatok végrehajtása, a tagsági díj esedékes befizetése, az Egyesület vagyonának óvása és gyarapítása, az Egyesület képviseletében eljárva, az Egyesület jó hírének megőrzése.

 

Az Ifjúsági Tagozat szervezeti felépítése:

Az VKE-IT legfőbb döntéshozatali szerve a VKE közgyűlés. A tagozat feletti döntéshozatali jogokat a VKE elnöke, felügyeletét a VKE ifjúsági és oktatási alelnöke látja el, valamint folyamatos kapcsolatot tart az alapszervezet és az ifjúsági szervezet között. A VKE Matula Program Igazgatója koordinálja, és információval segíti a VKE-IT tevékenységét, valamint irányítja a VKE-IT rendezvényeinek és programjainak szervezését.

A VKE-IT legfőbb önálló – javaslattevő és véleményező – szerve a VKE-IT Közgyűlés, amely az ifjúsági tagok összességéből áll. A Közgyűlés hatáskörébe tartozik: javaslattétel a VKE-IT tisztségviselők megválasztására, visszahívására, beszámoltatására, valamint javaslattétel a VKE-IT programjaira, rendezvényeire. A VKE-IT Közgyűlést a VKE elnöke hívhatja össze, írásban, a napirendi pontok egyidejű közlésével, az ülést megelőzően legalább 15 nappal.

A VKE-IT közvetlen irányítását a VKE-IT Elnökség látja el, amely 7 főből áll: elnök, titkár, elnökségi tagok. VKE-IT Elnökségének tagjait szavazással választják meg. Az elnök, a titkár és az elnökségi tagok megbízatásának idõtartama 2 év. Az Elnökség látja el a VKE-IT operatív irányításával kapcsolatos teendõket. A VKE-IT tisztségviselői és tagjai egyesületi munkájukat ellenszolgáltatás nélkül végzik.

A VKE-IT a VKE Közgyűlésébe küldötteket delegál. A VKE Közgyűlésén a VKE-IT mindenkori elnöke és titkára küldöttként részt vesz. A VKE-IT tagjainak sorából a VKE Közgyűlésébe további 5 fő küldöttet választ. A VKE Közgyűlésébe küldöttként csak 18. életévévét betöltött VKE-IT tag választható.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Még nincs hozzászólás.
 
Ajánlatunk

Jágerblogger

 Az aranysakál

Beszélgetések a vadászetikáról.

 

Diana Vadász-felnőttképző Alapítványi Szakképző Iskola és Kollégium

 

 
MENÜ
 
Fő partnereink
 
Rovataink








 
Véleményünk
Lezárt szavazások
 
Árnyoldalak

Belépés

 
Szavazás

 Eddigi szavazások
eredménye

 
Társalgás


 

Feliratkozás
Hírlevélre

 
Partnereink


Vadászati linkgyűjtemény

 

Agricola Zalakaros információs lapja

Vadászó Földtulajdonosok Zalai Egyesülete

Hídvégi Béla honlapja

ForestPress erdészeti hírügynökség